Operowanie, transport

Wybór odpowiedniego sprzętu, dbanie o transport materiałów, uproszczenie i usprawnienie procesów produkcyjnych umożliwiające dokładne i niezawodne dozowanie tworzyw sztucznych oraz dodatków.

Produkty dostawców:
operowanieautomatyzacja Gerco Kunststofftechnik GmbH Beccaria AZO GmbH

Jednokomorowa suszarka gorącym powietrzem i automatycznym napełnianiem TF

Pojemność komory do 110 do 400 litrów. Osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie do 0,1%. Przenośna.

Jednokomorowa suszarka gorącym powietrzem W

Pojemność komory do 110 do 400 litrów. Osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie do 0,1%. Przenośna

Jednokomorowa suszarka granulatu suchym powietrzem GTT

Komora o pojemności 60-800 litrów, wydajność suszenia do 260 kg/h, osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie 0,02%. Kompaktowa i mobilna.

Modularny wielokomorowy system suszenia TLE

Pojemność komory od 30 do 2500 litrów, wydajność suszenia do 1200 kg/h w każdej z komór. Osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie do 0,02%.

Podajniki składników i części HS i HP

Skok pionowy Y 400 – 750 mm, skok udaru X 0-80 mm, skok Z 400 – 750 mm, oś przechylenia 0°- 90°, waga części oraz mocowania 500 – 100 kg.

Przenośnik próżniowy materiału sypkiego oraz granulatu GDF uni

Wydajność transportu 100 – 300 kg/h, maksymalna wysokość transportu 5 m, maksymalny dystans transportu 10 m.

Suszarka dosuszeniowa TAS i TAS Jet

Pojemność komory od 0,5 do 82 litrów. Montowana bezpośrednio na maszynie do obróbki. Wydajność suszenia do 62 kg/h dla każdej z komór. Osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie do 0,02%. Zdejmowany panel kontrolny.

Suszarka gorącym powietrzem MK z dodatkowymi komorami.

Pojemność komory do 110 do 400 litrów. Osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie do 0,1%. Przenośna.

Transporter próżniowy dla granulatów typu GKS, VSF I GPF

Wydajność transportu 20-100 kg/h, maksymalna wysokość transportu 3 m, maksymalny dystans transportu 10 m.

Wielokomorowa suszarka granulatu suchym powietrzem TTM

Pojemność komory od 100 do 800 litrów, wydajność suszenia do 260 kg/h w każdej z komór. Osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie 0,02%. Kompaktowa i mobilna.

Wielotorowy transporter próżniowy granulatu ZSF

Zaprojektowany dla transportu do 2 różnych punktów docelowych. Wydajność transportu 150-250 kg/h, maksymalna wysokość transportu 5 m, maksymalny dystans transportu 20 m.

Wysokowydajnościowy przenośnik próżniowy granulatu GKS, VSF i GPF

Wydajność transportu 50-1000 kg/h, maksymalna wysokość transportu 5 m, maksymalny dystans transportu 30 m.

AZO AutoDos

Dozowanie I ważenie małych I średnich ilości – idealne wszędzie, gdzie zachodzi potrzeba ważenia przedmiotów z dokładnością do grama. Małe objętości przechowywane są w zbiornikach wyrównawczych o rozmiarze zintegrowanych z częstotliwością cyklu produkcyjnego. Zbudowany modularnie, z możliwością skalowania.

AZO BATCHTAINER

Transport i przechowywanie średniej wydajności. Idealny dla automatycznych systemów takich jak ruchome pojemniki zawierające duże ilości materiałów w torbach.

AZO CleanDock

Umieszczanie przenośnych transporterów (takich jak beczki czy duże  torby) to stacjonarnych jednostek dozowania.

AZO COMPONENTER

W pełni automatyczna waga zbiorników  - waży duże ilości składników z wysoką częstotliwością partiowania i dokładności. Ten system jest idealny dla automatyzacji złożonych procesów o wymaganej  wysokiej dokładności.

AZO MIXOMAT – system transportu, dawkowania, ważenia i mieszkania

Dla nieciągłego grawimetrycznego przepływu produktów, barwników oraz mieszania granulatu z koncentratem, przetwarzanych materiałów, pigmentów, domieszek itd. Idealny do łączenia z odlewaniem poprzez wtryskiwanie, rozdmuchiwanie i wytłaczanie. Jedna maszyna zapewnia transport, dozowanie, ważenie oraz mieszanie surowca.

AZO MIXTAINER

Do użytku w miejscach gdzie koniecznym jest mieszanie produktów najwyższej klasy. Duża dawka uwagi poświęcona jest do pobrania materiału bez wprowadzania zanieczyszczeń oraz mieszania dużych objętości składników i materiałów.

AZO MULTIAIR – system transportowania ciał stałych

Wysoka pojemność I bezpieczny transport produktów ściernych z tendencją to oddzielania się. Redukcja zapotrzebowania na przestrzeń, zużycia produktu. Ogranicza ilość kurzu, zapotrzebowanie na energię. Redukuje zużycie filtrów, przyjazny dla środowiska.

AZO VacuumPlus system transportowania ciał stałych

Wysoka pojemność i bezpieczny transport produktów ściernych z tendencją to oddzielania się. Redukcja zapotrzebowania na przestrzeń, zużycia produktu. Ogranicza ilość kurzu, zapotrzebowanie na energię. Redukuje zużycie filtrów. Posiada modyfikacje przeciw eksplozjom ATEX.

Centralny system ważenia

Centralny system ważenia jest odpowiedni dla linii z wieloma wejściami I wyjściami. Łączy on w sobie zalety ważenia przyssawkowego oraz ciśnieniowego systemu transportu.

DosiBox

Automatyzacja wszystkich dodatkowych składników dostarczanych w beczkach lub dużych torbach.

ManDos

Ręczne centrum ważenia kontrolowane przez operatora. Używane przy produkcji małej ilości oraz wielkości składników takich jak filtry, stabilizatory, modyfikatory, pigmenty i inne domieszki.

System do opróżniania Big Bag

Stanowisko zaprojektowana do opróżniania big-bagów. Jest wyposażone w urządzenie podnoszące oraz system do chwytania torby poprzez naciśnięcie pokrywy lub nadmuchiwany kołnierz. Może być połączone z systemem do napełniania toreb lub beczek.

System napełniania miksera jedną tubą

Linia transportowa przenosząca produkt do elementu ważącego ze wszystkich stacji wypełniania takich jak napełniacze lejkowe dla dużych toreb i silosy zewnętrzne i wewnętrzne. Następnie produkt jest mieszany i wprowadzany jedną rurą do miksera.

System napełniania miksera wieloma tubami

Linia transportowa przenosząca produkty ze wszystkich linii wypełniania do zastawki z wieloma rozgałęzieniami, które połączone są z wagami. Zawór wskazuje dół, co zapewnia stabilność produktu.

System wypełniania AZO Collective

Do przetwarzania tworzyw sztucznych dla których koniecznym jest dostarczenie kilku typów materiałów do wielu maszyn produkcyjnych. W pełni zautomatyzowany transport produktu do maszyny produkcyjnej o dużej dokładności transportu, jego dostępności oraz czystości środowiska pracy. Wysoka elastyczność, niski koszt instalacji oraz szybka integracja z istniejącymi maszynami.