Operowanie, transport

Wybór odpowiedniego sprzętu, dbanie o transport materiałów, uproszczenie i usprawnienie procesów produkcyjnych umożliwiające dokładne i niezawodne dozowanie tworzyw sztucznych oraz dodatków.

Produkty dostawców:
AutoDos

AZO AutoDos

Dozowanie I ważenie małych I średnich ilości – idealne wszędzie, gdzie zachodzi potrzeba ważenia przedmiotów z dokładnością do grama. Małe objętości przechowywane są w zbiornikach wyrównawczych o rozmiarze zintegrowanych z częstotliwością cyklu produkcyjnego. Zbudowany modularnie, z możliwością skalowania.

Batchtainer

AZO BATCHTAINER

Transport i przechowywanie średniej wydajności. Idealny dla automatycznych systemów takich jak ruchome pojemniki zawierające duże ilości materiałów w torbach.

CleanDock

AZO CleanDock

Umieszczanie przenośnych transporterów (takich jak beczki czy duże  torby) to stacjonarnych jednostek dozowania.

Componenter cirkulární design

AZO COMPONENTER

W pełni automatyczna waga zbiorników  - waży duże ilości składników z wysoką częstotliwością partiowania i dokładności. Ten system jest idealny dla automatyzacji złożonych procesów o wymaganej  wysokiej dokładności.

MIXOMAT

AZO MIXOMAT – system transportu, dawkowania, ważenia i mieszkania

Dla nieciągłego grawimetrycznego przepływu produktów, barwników oraz mieszania granulatu z koncentratem, przetwarzanych materiałów, pigmentów, domieszek itd. Idealny do łączenia z odlewaniem poprzez wtryskiwanie, rozdmuchiwanie i wytłaczanie. Jedna maszyna zapewnia transport, dozowanie, ważenie oraz mieszanie surowca.

MIXTAINER

AZO MIXTAINER

Do użytku w miejscach gdzie koniecznym jest mieszanie produktów najwyższej klasy. Duża dawka uwagi poświęcona jest do pobrania materiału bez wprowadzania zanieczyszczeń oraz mieszania dużych objętości składników i materiałów.

MULTIAIR

AZO MULTIAIR – system transportowania ciał stałych

Wysoka pojemność I bezpieczny transport produktów ściernych z tendencją to oddzielania się. Redukcja zapotrzebowania na przestrzeń, zużycia produktu. Ogranicza ilość kurzu, zapotrzebowanie na energię. Redukuje zużycie filtrów, przyjazny dla środowiska.

logo_azo-gmbh

AZO VacuumPlus system transportowania ciał stałych

Wysoka pojemność i bezpieczny transport produktów ściernych z tendencją to oddzielania się. Redukcja zapotrzebowania na przestrzeń, zużycia produktu. Ogranicza ilość kurzu, zapotrzebowanie na energię. Redukuje zużycie filtrów. Posiada modyfikacje przeciw eksplozjom ATEX.

logo_azo-gmbh

Centralny system ważenia

Centralny system ważenia jest odpowiedni dla linii z wieloma wejściami I wyjściami. Łączy on w sobie zalety ważenia przyssawkowego oraz ciśnieniowego systemu transportu.

DosiBox

DosiBox

Automatyzacja wszystkich dodatkowych składników dostarczanych w beczkach lub dużych torbach.

logo_azo-gmbh

ManDos

Ręczne centrum ważenia kontrolowane przez operatora. Używane przy produkcji małej ilości oraz wielkości składników takich jak filtry, stabilizatory, modyfikatory, pigmenty i inne domieszki.

Vyprazdňování big-bagů

System do opróżniania Big Bag

Stanowisko zaprojektowana do opróżniania big-bagów. Jest wyposażone w urządzenie podnoszące oraz system do chwytania torby poprzez naciśnięcie pokrywy lub nadmuchiwany kołnierz. Może być połączone z systemem do napełniania toreb lub beczek.

logo_azo-gmbh

System napełniania miksera jedną tubą

Linia transportowa przenosząca produkt do elementu ważącego ze wszystkich stacji wypełniania takich jak napełniacze lejkowe dla dużych toreb i silosy zewnętrzne i wewnętrzne. Następnie produkt jest mieszany i wprowadzany jedną rurą do miksera.

logo_azo-gmbh

System napełniania miksera wieloma tubami

Linia transportowa przenosząca produkty ze wszystkich linii wypełniania do zastawki z wieloma rozgałęzieniami, które połączone są z wagami. Zawór wskazuje dół, co zapewnia stabilność produktu.

logo_azo-gmbh

System wypełniania AZO Collective

Do przetwarzania tworzyw sztucznych dla których koniecznym jest dostarczenie kilku typów materiałów do wielu maszyn produkcyjnych. W pełni zautomatyzowany transport produktu do maszyny produkcyjnej o dużej dokładności transportu, jego dostępności oraz czystości środowiska pracy. Wysoka elastyczność, niski koszt instalacji oraz szybka integracja z istniejącymi maszynami.

TF

Jednokomorowa suszarka gorącym powietrzem i automatycznym napełnianiem TF

Pojemność komory do 110 do 400 litrów. Osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie do 0,1%. Przenośna.

W

Jednokomorowa suszarka gorącym powietrzem W

Pojemność komory do 110 do 400 litrów. Osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie do 0,1%. Przenośna

GTT

Jednokomorowa suszarka granulatu suchym powietrzem GTT

Komora o pojemności 60-800 litrów, wydajność suszenia do 260 kg/h, osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie 0,02%. Kompaktowa i mobilna.

TLE_1

Modularny wielokomorowy system suszenia TLE

Pojemność komory od 30 do 2500 litrów, wydajność suszenia do 1200 kg/h w każdej z komór. Osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie do 0,02%.

HS

Podajniki składników i części HS i HP

Skok pionowy Y 400 – 750 mm, skok udaru X 0-80 mm, skok Z 400 – 750 mm, oś przechylenia 0°- 90°, waga części oraz mocowania 500 – 100 kg.

GDF uni

Przenośnik próżniowy materiału sypkiego oraz granulatu GDF uni

Wydajność transportu 100 – 300 kg/h, maksymalna wysokość transportu 5 m, maksymalny dystans transportu 10 m.

TAS

Suszarka dosuszeniowa TAS i TAS Jet

Pojemność komory od 0,5 do 82 litrów. Montowana bezpośrednio na maszynie do obróbki. Wydajność suszenia do 62 kg/h dla każdej z komór. Osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie do 0,02%. Zdejmowany panel kontrolny.

MK

Suszarka gorącym powietrzem MK z dodatkowymi komorami.

Pojemność komory do 110 do 400 litrów. Osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie do 0,1%. Przenośna.

GKS

Transporter próżniowy dla granulatów typu GKS, VSF I GPF

Wydajność transportu 20-100 kg/h, maksymalna wysokość transportu 3 m, maksymalny dystans transportu 10 m.

TTM

Wielokomorowa suszarka granulatu suchym powietrzem TTM

Pojemność komory od 100 do 800 litrów, wydajność suszenia do 260 kg/h w każdej z komór. Osiągalna wilgotność resztkowa na poziomie 0,02%. Kompaktowa i mobilna.

ZSF

Wielotorowy transporter próżniowy granulatu ZSF

Zaprojektowany dla transportu do 2 różnych punktów docelowych. Wydajność transportu 150-250 kg/h, maksymalna wysokość transportu 5 m, maksymalny dystans transportu 20 m.

GKS

Wysokowydajnościowy przenośnik próżniowy granulatu GKS, VSF i GPF

Wydajność transportu 50-1000 kg/h, maksymalna wysokość transportu 5 m, maksymalny dystans transportu 30 m.