Novinky

1.PLASTCOMPANY POLSKA Sp. z o.o. jest nowym przedstawicielem na Polskę marki Dr. BOY

Na Targach PLASTPOL 2018 w Kielcach rozpoczynamy współpracę z Dr. BOY jako nowym partnerem na Polskę. 1. PLASTCOMPANY jest już partnerem Dr. BOY w Czechach oraz na Słowacji od lat i oferuje klientom szybkie i rozmaite usługi. Z nowym Polskim przedstawicielem – 1. PLASTCOMPANY POLSKA Sp. z o.o. oraz obecnością na Targach PLASTPOL 2018 widać, że Dr. BOY jest dobrze przygotowany na ciągle rosnący rynek polski.

W dniach 22 – 25 maja 2018 w hali C stoisku 31 zaprezentowana będzie w pełni zautomatyzowana maszyna Dr. BOY produkująca szklanki z tworzywa sztucznego. Robot LR5 zabiera gotowe szklanki z formy BOY 50 E i odkłada je na zintegrowany taśmociąg. Całą prezentację uzupełni BOY XXS, który będzie produkował karabińczyk z PA wzmocnionego włóknem szklanym. Karabińczyk będzie produkowany na formie z metalu wydrukowanej na drukarce 3D.

Obie wtryskarki z serii E są wyposażone w napęd serwohydrauliczny, który robi wrażenie na użytkownikach nie tylko pod względem dynamicznego sposobu pracy, ale również z powodu wysokiej sprawności energetycznej i komfortowej, cichej pracy. Opatentowany system kontroli Procan Alpha zapewnia intuicyjny system sterowania bez niepotrzebnych bloków tekstowych i ze zintegrowanym podręcznikiem. Obie wtryskarki przekonują swoimi wymiarami: kompaktowa mikro-wtryskarka BOY XXS o powierzchni tylko 0,89 m2 oraz BOY 50 E o powierzchni 3,25 m2. Robot LR 5 zamontowany przy wtryskarce wraz z powtarzalności zapewnie sprawną pracę. 5-osiowy robot przemysłowy (opracowany przez Dr. BOY) jest zaprojektowany tak, aby zabierać części z formy wtryskowej do separatora lub układać półprodukty do formy.

Robot LR 5 posiada osłonę bezpieczeństwa zgodną z CE oraz sterowanie i programowanie poprzez 10” terminal z przyciskami awaryjnymi i potwierdzającymi.